top of page
instagram-logo.png

Konferencja prasowa filmu „Mowa ptaków” w reżyserii Xawerego Żuławskiego na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Film otrzymał nagrodę Jury Młodych dla Najlepszego Filmu Konkursu Głównego 44 FPFF w Gdyni!

Goście: Xawery Żuławski, Andrzej Jaroszewicz, Sebastian Fabijański, Eryk Kulm, Sebastian Pawlak, Żaneta Palica, Katarzyna Chojnacka, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Marta Kownacka.

Temat: O Mowie Ptaków i nie tylko...

Prowadzący: Katarzyna Cygler

Opis: Gościem audycji była Żaneta Palica, która zaśpiewała w klipie do filmu "Mowa ptaków" - w filmie gra też rolę Marii.

To absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale Wokalno- Aktorskim, specjalność Musical oraz AMA Film Academy w Krakowie. Ukończyła Liceum Plastyczne w Opolu. Z zawodu oraz zamiłowania i pasji jest aktorką, wokalistką, malarką. Jako Ryshia Lynx nagrała autorską płytę pt. "Zachłanności" oraz wystąpiła w dwóch teledyskach promujących płytę. Ryshia Lynx, to zbieg okoliczności jej pseudonimu oraz gwiazdozbioru nieba północnego o podobnej nazwie. Laureatka wielu konkursów wokalno- aktorskich m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Poezji Śpiewanej, Turnieju Poezji Śpiewanej Literacki Hyde Park, Jastrzębskie Śpiewania, czy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej Kwiaty na kamieniach.

Nadchodzi jedno z największych filmowych wydarzeń roku! Przedstawiamy zapowiedź twórców i teaser „Mowy ptaków”, najnowszego filmu Xawerego Żuławskiego („Wojna polsko-ruska”) na podstawie ostatniego scenariusza Andrzeja Żuławskiego.

To niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. „Mowa ptaków” jest niepokorna, anarchistyczna i szalona. Nie pozwoli Wam o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Reżyseria: Xawery Żuławski

Scenariusz: Andrzej Żuławski

Obsada: Sebastian Fabijański, Eryk Kulm, Jaśmina Polak, Katarzyna Chojnacka, Żaneta Palica, Sebastian Pawlak, Andrzej Chyra, Borys Szyc, Daniel Olbrychski, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Wiktor Zborowski.

Pierwsza recenzja Sfilmowanych już w sieci!

Żuławski kręci Żuławskiego, ale na własnych zasadach.

Tak szalony film, że albo pokochasz albo znienawidzisz.

Ale obejrzeć trzeba!

MOWA PTAKÓW Xawerego Żuławskiego wejdzie do kin w całej Polsce już 27 września. Z dumą prezentujemy oficjalny zwiastun filmu. Sebastian Fabijański, Andrzej Chyra, Marta Żmuda Trzebiatowska, Borys Szyc i Daniel Olbrychski wcielają się w bohaterów ostatniego scenariusza Andrzeja Żuławskiego, jednego z największych indywidualistów polskiego kina.

„Mowa ptaków” to niezwykła opowieść o wykluczeniu i alienacji we współczesnej Polsce i szukaniu swojego miejsca w świecie, w którym każdą odmienność próbuje się zepchnąć na margines. Film Żuławskiego jest niepokorny, anarchistyczny i szalony. Nie pozwoli Wam o sobie zapomnieć przez długie miesiące.

Żaneta Palica jest już nad morzem!

Dziewczyna Zła zaprasza was na Festiwal Filmowy w Gdyni, na którym film "Mowa Ptaków" powalczy o w Konkursie Głównym o nagrody!

Przybywajcie.

bottom of page